Jdi na obsah Jdi na menu
 


Určitě již každý z Vás někdy narazil na obrázky a fotky dokumentující utrpění zvířat, na nichž se testuje kosmetika. Je hrůzné jak zvířata trpí, pro nás, lidi.

V tomto směru naproti sobě stojí dvě skupiny. Lidé, kteřím se takovéto chování hnusí a zavrhují to, a lidé, kteří argumentují tím, že na něčem se kosmetika hygienické potřeby, léky a podobně testovat musí, jinak bychom je my lidé nemohli používat.

Na jednu stranu si málokdo z nás dovede představit život bez spoustu vymožeností, kterých je v dnešní době požehnaně, ale na druhou stranu....

V dřívějších dobách si naši předci vystačili a na zvířazech nic testovat nemuseli.

Mnoho lidí zastává názor, že přípravky by se měli testovat třeba na vrazích....aby alespoň trochu splatili lidstvu svou zrůdnost.

I když se snažíte kupovat si přípravky které na zvířazech testované nejsou, určitě nějaké složky z nich kdysi na zvířatech testovány byly....

 

FIRMY TESTUJÍCÍ NA ZVÍŘATECH:

NIVEA

 

LABELLO

 

COLGATE

 

PALMOLIVE

 

RIMMEL

 

SUNSILK

 

ADIDAS

 

DOVE

 

L´OREAL

 

WELLA

 

MAX FACTOR

 

 • Beiersdorf (Nivea, La Prairie, Atrixo)
 • Bourjois Limited
 • Bristol-Myers (Clairol Nice 'n' Easy, Natural Instincts, Glints, Herbal Essences, Lasting Colour, Loving Care, Born Blonde, Mum, Mum Botanicals, Hydrience)
 • Colgate Palmolive (Colgate, Palmolive, Soft Soap, Lady Speed Stick, Mennen Speed Stick, Vel Beauty Bar)
 • COTY (Rimmel, Adidas, Sensiq, Cutex)
 • Lever Faberge (Mentadent, Signal, Ponds, Vaseline Intensive Care Skin, Pears shampoo & soap, Sure Deodorant, Impulse, Addiction, Sunsilk haircare, Timotei, Organics, Lynx, Brut, Aquatonic, Shield Soap/ Deodorant / Perfume, Lux, Dove,Knights Castile, Salon Selectives, Physio Sport,Lifebuoy, Harmony)
 • L'Oréal (Elvive, Elnett, Studio Line, Plenitude, Feria, Recital, L'Oreal, Colour Cosmetics, Garnier Fructis, Garnier Ambre Solaire, Garnier Nutralia, Garnier Belle Colour, Maybelline, Freestyle, Excellence, Castings, Anais Anais, La vie en rose, Biotherm, Giorgio Armani, Helena Rubenstein, Lancome, Ralph Lauren, Cacharel, Redken, Vichy, Matrix)
 • Procter & Gamble (Hugo Boss, Max Factor, Oil of Olaz, Crest, Head & Shoulders, Pantene Pro-V, Clairol Herbal Essence, Nice n Easy, Aussie Hair , Camay Soap, Cover Girl, Giorgio Beverly Hills, Old Spice, Sure, Vidal Sassoon, Clarion, Colorfast, Mary Quant, Maxi, Noxell,Noxzema, Outdoor Girl, SK-11, Biactol , Clearasil)
 • Schwarzkopf & Henkel (Gliss, Mont Saint Michel, Scorpio, La Perla, Sergio Tacchini, Krizia, Fiorucci)
 • Unilever (All Clear Shampoo, Cutex Denim, Calvin Klein Cosmetics, Cerutto 1881, Chloe,Escape, Eternity, Jean Louis Scherrer, Karl Lagerfeld, Narcisse, Obsession, Valentino)
  Wella (Vivality, Vosine, Shock Waves,Silvikrin)

   

   

 •